čtvrtek 16. června 2016

Moje filmové tipy I.

Napsat tento článek mě napadlo právě teď, po shlédnutí jednoho mého velmi oblíbeného filmu. Na jiných blozích čtu tipy na filmy docela ráda, inspiruji se.

Budu je psát podle určitého systému :-)

1. Když se chcete dobře pobavit i zaslzet

LEPŠÍ UŽ TO NEBUDEJack Nicholsona moc nemusím, ale tady je naprosto okouzlující. Za to Helen Hunt mám ráda moc snad všude a Greg Kennear je třešnička na dortu. Film je o jednom obsedantním hajzlíkovi, který nemá rád lidi (Jack), o jedné smutné mamince (Helen) a jednom nešťastném homosexuálovi (Greg). Co je spojilo dohromady? Mrkněte se a uvidíte.  
A ano, to je ten film, díky kterému je článek na světě.


2. KDYŽ MÁTE CHUŤ NA NEPŘESLAZENOU ROMANTIKU S KAPKOU SÍLY OSOBNOSTI 

KRÁLOVA ZAHRADNICE


Nádherný film s úžasnými herci. Kate Winslet jako zahradnice, která pro krále Ludvíka XIV. vytvořila Versaillské zahrady. V době, kdy ženy byly jen ozdobou mužů a jejich zábavou bylo, být jim nevěrné, Kate pracuje. Divné, na tu dobu. Navíc má tajemství.... Ludvíka hraje Snape z Harryho Pottera :-) Pro mě bude Alan Rickmen navždy Snapem. 3. KDYŽ MÁTE CHUŤ NA FILM O RODINĚ SE SOUSEDSTVÍ

OCELOVÉ MAGNOLIE


Mám ráda obyčejné příběhy, které se inspirují normálním životem. Prostě - může se to stát i vám :-) A tohle je přesně ten typ. Mladá Julia Roberts, Sally Field, Shirley McLane....Je v něm radost, smutek, slzy, sranda. Je v něm celý život. Proto ho tak miluji a ač je opravdu starý ( 1989), vždycky se na něj ráda podívám. Je to ryze ženský film, který chlapi nepochopí :-)


4. KDYŽ CHCETE ZAŽÍT DOBRODRUŽSTVÍ

ZMRTVÝCHVSTÁNÍ


Pokud máte rádi Leonarda a krásnou přírodu, bude se vám líbit hrozně moc. Je to příběh síly ducha. Je to příběh touhy o odplatě, tak silné, že přinutí hlavního hrdinu vstát z mrtvých - skoro. Je to film smutný, krásný a oscarový.


5. POKUD MÁTE RÁDI POHÁDKY

V HLAVĚ


Co se děje v hlavě puberťačky? Kdo ji řídí, kdo může za její vztek, pláč? Kdo ji koriguje? 
Pajďuláci v mozku !:-) Neboli emoce. 
Krásně udělaná pohádka, kdy každá emoce má svoji podobu. Radost je hezká holka s modrými vlasy, strach je rtuťovitý chlapík, zlost je červený vztekloun....A všichni jsou v řídícím centru. 
Zavolejte děti (i ty pubertální), naložte si zmrzlinu a prožijte hezké dvě hodiny.Znáte některý z filmů ? Napište mi do komentářů svůj tip na něco, co se vám v poslední době líbilo.

11 komentářů:

 1. V hlavě je super animák, po dlouhý době takový, který se maximálně povedl. Naopak Revenant mě šíleně zklamal a nelíbil se.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Reverantovi se tolik mluvilo, že měl každý přehnaná očekávání.

   Vymazat
 2. Poznam a mam rada. Dokonce je sleduji nekolikrat za mesic, kdyz v telce nic neni - Kralova zahradnice a Zmrtvichvstani👍👍👍
  Andreablog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kate Winslet mám moc ráda a tady je výborná :-)

   Vymazat
 3. Dík za tipy! :-) Mě se za poslední dobu hodně líbilo: Navěky svoji, Můj soused Totoro, Memento a nebo Sisters.

  OdpovědětVymazat
 4. Míšo, na telku, filmy se dívám hlavně v zimě, léto trávím až do pozdních večerů na zahradě :o)). Díky za tipy, některé filmy neznám, vyhledám. Já mám ráda - Klub odložených žen, Tinu Turner, Zelená smažená rajčata, no ono je jich hodně :o)).
  Měj se hezky.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 5. Královu zahradnici jsem viděla, ale od filmu jsem očekávala mnohem víc. Z tvého seznamu jsem před pár dny viděla i Zmrtvýchvstání, byla to skvělá, napínavá i když poněkud zdlouhavá podívaná :)

  OdpovědětVymazat
 6. V hlavě plánuji už dlouho. Dostaly jsme DVD, tak snad se k tomu brzy dokopu :)
  S Kate Winslet si teď plánuji dát maraton. Nejvíce mě udivilo, když jsem po necelém roce zhlédnutí Divergence zjistila, že hlavní ''záporačku'' hraje ona :D :)

  OdpovědětVymazat
 7. Zaujímavé tipy. :) V hlavě sa chystám už dlhší čas pozrieť, vyzerá to celkom vtipne a zaujímavo. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ocelové magnolie jsou skvělé :) Ze Zmrtvýchvstání jsem viděla zatím jen ukázku a byla hodně syrová :)

  OdpovědětVymazat
 9. Lepší už to nebude je skvělý film, fakt ho mám moc ráda ;)
  Králova zahradnice mě zase tolik nebavila, asi jsem od filmu čekala něco víc..
  Zmrtvýchvstání jsem ještě neviděla a V hlavě také ne, ale už se na to chystám ;))


  A.

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.