sobota 5. května 2018

PRODÁVÁM

Rozhodla jsem se, s těžkým srdcem, vzdát se pár knih. Bohužel nemám nafukovací byt a jelikož si nemyslím, že v dohledné době přestanu se syslením nových a nových titulů, některé musí pryč.

Ceny, které uvádím jako z knihkupectví jsou nejnižší, které jsem na webu našla.
Je třeba přičíst poštovné, což je různé podle počtu a váhy knih.
Pokud si něco vyberete, napište mi komentář pod článek. Nezapomeňte napsal i mail, na kterým vás budu kontaktovat.

Jedná se o tyto:

SLYŠÍM TĚ VŠUDE


Článek o knize je TADY.
Cena: v knihkupectví 266.- MOJE 150.-

AKTA X - NIKOMU NEVĚŘ


Článek o knize TADY.
Cena: v knihkupectví 256.- MOJE 150.-

SEDMÉ DÍTĚČlánek o knize TADY.
Cena: v knihkupectví 335.- MOJE 199.-

(M)UČEDNICEČlánek o knize TADY.
Cena: v knihkupectví 208.- MOJE 148.-

CHRASTĚNÍ KOSTÍ


Článek o knize TADY.
Cena: v knihkupectví  230.- MOJE 159.-

NEBEZPEČNÁ LASKAVOSTČlánek o knize TADY.
Cena: v knihkupectví 214.- MOJE 149.-
PRODÁNO

PADĚLATEL ADOLFO KAMINSKYČlánek o knize TADY.
Cena: na internetu 223.- MOJE 149.-

OPRAWME SE


Článek o knize jsem nepsala, proto vám kopíruji anotaci:

Kniha je napsána podle scénáře dokumentu točeného s předními odborníky z ozdravných institutů a univerzit na americkém kontinentu.

Je v ní srozumitelně vysvětleno, jak funguje výživa a co v těle dokážou vlastní ozdravné procesy. Biochemické vzorce jsou tu přetlumočeny do lidového podání. Sporné věci a mýty ve stravě se řeší návštěvou pravěku, kde se vždy nachází ta správná odpověď.

V knize se odhalí se spousta mýtů „zdravé stravy“, například:

Proč jsou nezdravé himalájské soli, klíčky, vláknina, svačinky jablko s mrkví či mladá vojtěška alfa-alfa. Proč se zběsilým běháním většinou nehubne, proč moc nefungují ořechové tyčinky pro sportovce…

Dozvíme se také, jak vytěžit maximum živin z ořechů, jak získat léčivou vodu ze studánky i doma v kuchyni, anebo proč nemáme chuť na maso z dravců či na vařený meloun.

Kromě banálních rad, jak zhubnout s plným žaludkem, jak nemít zubní kazy a jak si prodloužit život, se dozvíme nejen, jak se dá snadno vyléčit astma, alergie či atopický ekzém, ale také těžší kalibr: epilepsie, autismus, syndrom vyhoření, neplodnost a dokonce i rakovina.

Kniha není určena jen nemocným lidem, ale jsou zde i kapitoly pro upevnění zdraví, vitality a výkonů – od miminek přes vrcholové sportovce až po seniory.

Pro snadné pochopení zdravé výživy je zde několik vzorových týdenních jídelníčků pro všechny cílové skupiny. První jídelníček má podtitul „Dejte mi pokoj s nějakou dietou!“ a poslední je „Jídelníček na hubnutí s plným břichem“.

Co se v knize nedozvíme je, proč se nejmenuje stejně jako pracovní název scénáře, podle kterého byla napsaná: „Zastřelil jsem svého výživového poradce, milé dámy“. Jeho český pracovní název je mírumilovnější, půjčili jsme si jej od Karla Čapka: „Jak si pejsek s kočičkou dělali dort“.

Dalo by se říci, že kniha je návod, jak se skutečně můžeme „opravit“ a dožít sta let v plné síle, zdraví a vitalitě. A to vše na bázi pravdy a produktů zakoupených „zdarma“ v supermarketu Příroda…

Cena: v knihkupectví 299.- MOJE 159.-


ONI NEVĚDÍ CO ČINÍ


Článek o knize TADY.
Cena: na internetu 251.- MOJE 100.-

HROB KOLIBŘÍKA


Článek o knize TADY.
Cena: na internetu 226.-, MOJE 100.-

ELLA&KANDINSKÝ


Článek o knize TADY.
Cena: Na internetu 239.-, MOJE 100.-

VAŘILA JSEM PRO PICASSA


Článek o knize TADY.
Cena: na internetu 319.-, MOJE 150.-


KNIHY, KTERÉ VĚNUJI K NÁKUPU ALESPOŇ 2 KNIH

Kup 2 knihy a vyber si jednu z následujících...

LAURUSČlánek o knize TADY.

JÁ, BAHIA, ZÁZRAČNĚ ZACHRÁNĚNÁ


Anotace:
30. června 2009 spadlo u Komorských ostrovů do oceánu letadlo se 153 pasažéry na palubě. Jenom Bahia Bakari, dvanáctiletá Francouzka původem z Komor, katastrofu přežila. Po pádu letadla do vody se chytila jedné z trosek a takto vydržela v ledovém a rozbouřeném oceánu celých devět hodin. Až do chvíle, kdy ji z vody vytáhl jeden námořník. Zázrak, nebo neuvěřitelná vůle k životu? Odpověď na tuto otázku hledá sama Bahia v knížce, kterou napsala společně s novinářem Omarem Guendouzem. Útlá knížečka připomíná podrobný deník, ve kterém dívka popisuje jednu po druhé hodiny, které strávila v letadle těsně před jeho pádem, potom uprostřed oceánu a nakonec v nemocnici a znovu doma… Společně s Bahiou se čtenář vrací i do minulosti této dívenky: po pádu do vody se Bahia cítí minutu od minuty zoufalejší a vyčerpanější. A tak – aby nepropadla beznaději a zároveň zůstala bdělá – se ve vzpomínkách vrací do doby před nešťastným letem. Ve své fantazii se znovu setkává se svými rodiči, sourozenci i kamarádkami. Při životě ji drží víra, že se s nimi – a zejména se svojí matkou – brzy shledá. Snad i to jí zachránilo život…V té době ještě netušila, že její matka při neštěstí zahynula. 6 měsíců po leteckém neštěstí poskytla dívka interview, kde sama sobě klade otázku: „Čím to je, že jsem se zachránila já a ne někdo jiný?“ A potom dodává: „Někdy si říkám, že kdyby mě byl někdo požádal o to, abych si to s maminkou vyměnila, udělala bych to.“

OKO LUNYAnotace:
Starý Egypt, 6. století před Kristem, za vlády perské dynastie

Děj se odehrává ve městě Per-Bastet pojmenovaném podle bohyně plodnosti a lásky Bastet, uctívané v podobě kočky nebo ženy s kočičí hlavou.
Vypravěčka pohádek a bajek Mina žije po smrti svého muže osaměle v ústraní, dokud se jednoho dne u ní náhle neobjeví cizí kočka, která ji zachrání před útokem kobry. Kočka k ní přichází každou noc a Mina ji na počest kočičí bohyně pokřtí Bastet. Zdá se, že jí její nová přítelkyně přináší štěstí. Do Miny se zamiluje perský obchodník Numi a ona jeho lásku opětuje. Vzápětí však Bastet zmizí a najednou se začnou ve městě ztrácet i ostatní kočky. K Mině dolehnou zvěsti o jejich děsivém osudu i o tom, že se neoblíbení Peršané tímto drastickým způsobem rozhodli vykořenit pro ně nepochopitelné uctívání kočičí bohyně. Mina ale něčemu takovému nemůže uvěřit a rozhodne se pátrat, co za tím vším vězí...


Možná se tady občas objeví i něco neknižního :-)
Budu se těšit na obchodování.
Pište.

2 komentáře:

  1. Já knížky po přečtení věnuji do Domova seniorů, kde vím, že skutečně udělají radost. A knížky "žijí" dál..... přeji krásné májové dny. Olina

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Oli, nejsem si jistá jestli jsou tyto knihy vhodné pro seniory :-) Ale nápad je to dobrý.Já je dávám do Knihobudek, ale tyto jsou mi líto jen tak tam dát.

      Vymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.