neděle 15. února 2015

Hm, Valentýn....

Valentýn- milovaný i zatracovaný.
Já jsem ho dřív vůbec neřešila, den jako každý jiný. Podotýkám, že dřív znamenalo před cca 20 lety ( ano, nepatřím mezi náctileté:-)), kdy jsem byla vdaná. Takže teoreticky bylo s kým slavit....ale nebyla chuť, a upřímně, i já jsem patřila mezi ty, co ho ponižovali jako svátek ,,přitáhnutý" zpoza velké louže.

Přešlo pár let, mám muže číslo 2 ( ve skutečnosti Nambr 1:-)) a já.....ho zase neřeším. Přesněji řečeno, moc ho neřeším. Uvařím něco dobrého, čímž muže potěším vždycky a k tomu vymyslím maličkou dobrůtku ala Valentýn.
Jako letos: oběd-hovězí na houbách. Recept ani obrázek nedávám, protože to každý umí :-)
                  maličkost- listové srdíčka- parmazánové, sezamové ( ty černé ďobky je sezam,           neloupaný) a s uzenou paprikouA jako dobrůtka- jablíčka podušená s třtinovým cukrem, vanilkou a citronovou šťávou. Zahuštěné přisypáním malého množství vanilkového pudinku. To jsem napěchovala do silikonových formiček ve tvaru srdíček, po ztuhnutí nahoru ( po vyklopení bylo vespod) dala tvaroh ochucený vanilkovým cukrem a rozpuštěnou čokoládou,  připlácla kulatý piškot a vyklopila. Dozdobila opět srdíčkem z listového těsta, tentokrát posypaným cukrem a hotovo.....


......a kolik to udělalo radosti :-)

Tímto článkem jsem chtěla jen říct, že každý den je dobrý k tomu dát najevo svému milovanému, že je milovaný. Valentýn neValentýn :-) 
A 1. května se budeme líbat....ani třešeň nepotřebujeme.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.