čtvrtek 27. srpna 2015

Dovolená

Čím jsem starší, tím více tíhnu k poznávání naší země. Nikdy jsem nebyla typ, který MUSÍ na dovolenou k moři. Nebaví mě celé dny ležet na pláži a opékat se na sluníčku. a vlastně mně ani horka nebaví :-)

Proto jsme se letos rozhodli, že budeme chvilku tam a chvilku tady. A aby jsme navštívili i zahraničí, vybrali jsme si Slovensko....takže budeme pořád doma :-) 

Začalo to u sestry ve Velkých Pavlovicích, kde byly hody......


Pamatujete na řetízkáč? Atrakce No.1 mého dospívání....teď už jsem si netroufla :-)

Další zastávka byl zámeček Dinotice, kde jsme se na dva dny ubytovali. Prostředí uprostřed ničeho bylo fajn, ale dva dny opravdu stačily. Pokud by byla sezóna hub, můžu doporučit. Lesy jsou na dohled. 
Měl to být pobyt s wellnessem, ovšem vířivka nefungovala, bazén vedle kulečníku a strojů na posilování nás nenadchl a sauna to nezachránila. Jezdili jsme na výlety....Tohle jsou Velké Karlovice......Kdo to máte kousek, prostě tam musíte jet, projít se až na Kyčerku, tam si dát srnčí guláš a máte zaručeno, že Vám bude krásně na hodně dlouho.

Vnitřek kostelíku ve Velkých KarlovicíchA pak jsme se vydali do Rožnova pod Radhoštěm.....Je potřeba k tomu cokoliv říkat? Jenom snad doporučení. Ne aby vás napadlo vzít si vstupenku jen do Dřevěného městečka, to je to nejznámější ze skanzenu, a bohužel musím konstatovat, že pro mě i zklamání. Vstupenku zakupte i na Mlýnskou dolinu a Valašskou vesnici. Mlýnskou dolinou vás provede průvodce, kde o každé stavbě něco řekne, pak následuje ukázka- kovář představí kovárnu, na pile zas autenticky oblečený chlapík předvede práci pily....atd.
Valašskou vesnicí i dřevěným městečkem se procházíte a kocháte sami. Cena: 200.- na všechny tři místa.

Nyní nás čeká cesta na Slovensko, přesně do Dunajské stredy, hotel Legend......město nic moc, ale 50 metrů od hotelu jsme měli aquapark, kde jsme se jeden celý den mohli cachtat v termální vodě, což bylo, v rámci ubytování v hotelu, zdarma. Ale odtud fotky nemám, tam jsem telefon neměla odvahu brát :-) Tak jsem si " půjčila" pár z webu :-)Aquapark Dunajská Streda

Aquapark Dunajská Streda

Musím konstatovat, že tam si zábavu najde opravdu každý. Od caparta po důchodce......Nashledanou Slovensko.....


A po příjezdu domů jsme šli do kina. Po cestě jsme potkali balón i extravagantní ozdobu lampy :-)A opět konstatuji....krásná je ta naše malá zemička.

6 komentářů:

 1. Také ráda jezdím po těch našich krásách....

  OdpovědětVymazat
 2. I u nás je moc hezky. Diky za virtuální návštěvu na mém blogu:-))Eva

  OdpovědětVymazat
 3. pěkné fotky :) já jsem spíš zase na to moře, sluníčko , opalování :)
  Zvu tě na mou Giveaway o Nude Tude ♥

  OdpovědětVymazat
 4. Ale chybí tam tvoje milovaná dceruška :P

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky! Nejvíce mě asi zaujaly ty hody a ten bazén. Chtělo by se to zase pořádně vykoupat a zchladit. Jsem tedy ale větší obdivovatel moří. Zrovna tento rok jsem se koukal po nějakých dovolených u moře, ale nějak jsem se nemohl rozhodnout kam, tak jsem se podíval na internet a hned jsem věděl.

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.