pondělí 28. prosince 2015

Mary Kubica: Hodná holka

Psychologický thriller Hodná holka jsem dostala k přečtení od dcery, když jsem neměla co číst.


Byla nebyla jedna hodná holka, která byla z bohaté rodiny, kde si připadala odstrkovaná a nemilovaná. Hlavně otcem, který se viděl ve své druhé dceři, která byla jako on - úspěšná, ambiciózní, chladná....


Mia, tak se hlavní hrdinka románu jmenuje, se odstěhuje a začne pracovat ve škole pro problematické děti. Vlastně taková charita. Otci se to, samozřejmě, nelíbí. Ale to je tak všechno, co s tím může dělat. A mamince? Ta chce mít klid a tak se do ničeho moc neplete. 

Jenže pak se něco stane....Mia zmizí.....rodina se do dozví jen díky telefonátu Miiny kamarádky ze zaměstnání. Nejdříve to ani nechtějí hlásit na policii, protože dcera je dospělá, kdo ví co ji zase přeletělo přes nos, co tomu řeknou lidi.......atd.

Nakonec to ale ohlásí a do děje vstupuje vyšetřovatel Gabe. Najde Miu? 

Co se Mii stalo?
Kdo je Chloe?
Kdo je Colin, který si říká Owen?
Je to únos? Tak proč nikdo nechce výkupné?
Není to únos? Tak proč existuje opuštěná chata v lesích daleko od civilizace?Příběh je psán z pohledu EVE. což je matka Mii.
 GABE, což je vyšetřovatel.
 A COLINA což je.......

A taky je psán ve třech časových rovinách - před tím, teď a potom.
Mohlo by se zdát, že čtení bude chaotické, ale není. 

Styl psaní je trošku těžkopádný, malinko nezajímavý, lehce jsem se odpoutala, což by se stát nemělo.  Slovo THRILLER bych v případě knihy rozhodně nevolila. Detektivka nebo psychologický román, to ano. 

Rozuzlení zajímavé, celý koncept psaní knihy zajímavý, rozhodně stojí za přečtení. Ale určitě nemůžu říct, že by byla něčím nadprůměrná. Dobrý průměr a tečka.


Četli jste ji? Určitě mi napište do komentářů, jakou zajímavou knihu jste v poslední době četli. Já se teď dám buď do Joy Fieldingové nebo do Dívky ve vlaku nebo do Temných koutů od spisovatelky, která napsala Zmizelou, recenze TADY.
6 komentářů:

 1. O knižke som ani len nepočula a nemám rada, rôzne pohľady, teda keď je to z pohľadu troch osôb, problém mám už s dvomi :D ale toto vyzerá veľmi zaujímavo :)

  OdpovědětVymazat
 2. Oje, ja ji zas dostala od mamky:D Jsem zvědavá, toto není "můj typ četby".

  OdpovědětVymazat
 3. Tak uvidím, jak se mi bude líbit. Jsem na ni docela zvědavá :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na databázi knih jste psala, že je některé knize podobná. Která to je? Mně se Hodná holka líbila, klidně bych si přečetla podobnou knížku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejspíš jsem myslela knihu Zmizelá. Recenzi mám na blogu, odkaz na ni je i v tomto článku.

   Vymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.