pondělí 24. října 2016

RUTH WARE: Všude kolem černý les

Tajemství, tajemství a tajemství.....to je to, co se touhle knihou táhne jako červená nit.Parta známých se dostaví na rozloučení se svobodou jedné z nich. To se koná ve skleněném domě uprostřed černého lesa.

Dovedete si to představit? Je to jako jeviště, kdy divákem může být kdokoliv...veverka, srnka nebo člověk.

Leonora nechápe proč byla pozvaná i ona. S nevěstou se neviděla ani nijak nekontaktovala deset let. Rozešly se kvůli....tajemství.

Ona sama má....tajemství.
No, vlastně mají všichni...tajemství.A aby toho nebylo málo, probudí se Leonora v nemocnici a nic si nepamatuje. Co se stalo? Proč je od krve? Kdo zemřel? Kdo je....vrah?

Paměť se ji pomaloučku a nerada vrací......Kniha se čte moc dobře. Čtete a čtete, protože chcete odhalit ona tajemství. Vytváříte vlastní dedukce. Odkláníte se od nich, aby jste se vzápětí vrátili a pak od nich opět pryč a vytvořit nové.

Knihu jsem neodložila z rukou, je čtivá, děj je poutavý a graduje. Postavy jsou osobité, rázné a jedinečné.
Nevíte kdo je přítel a kdo si na něho jen hraje. Komu věřit?
Knihu můžu doporučit všem kdo má rád thrillery s psychologickou zápletkou.

Děkuji nakladatelství LEDA za výtisk. Odkaz na knihu ZDE.HODNOCENÍANOTACE:

ROZLUČKU PŘED SVATBOU…
Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…
…NAVŠTÍVÍ SMRT
Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?


6 komentářů:

 1. Kniha vypadá dobře, škoda, že jsi jí popsala tak zevrubně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když člověk nechce mic prozradit, tak občas nemůže nic moc napsat :-)

   Vymazat
 2. Kniha se mi líbí,ale klidně bych ještě přidala neco o ději, je toho trochu méně jak píše Eliška,ale i tak si mě zaujala :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že v anotaci je o ději dost. V článku je spíše můj dojem z knihy :-)

   Vymazat
 3. Míšo díky za tip, ta by mne určitě bavila :o).
  Jinak Eliška psala, že jsi o obsahu napsala zevrubně (podrobně), což mi tedy vůbec nepřipadá.Recenze psané zevrubně, to si pak už knihu pomalu nemusím kupovat. To nemám ráda. Stačí přeci jenom naťuknout příběh a hlavně sdělit proč mne kniha zaujala.
  Takže prosím tě, NEPIŠ zevrubně :o).
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Álo, přesně tak píšu recenze, opatrně a tajemně :-) Eliška píše, zevrubně...myslím, že si spletla význam slova. Chtěla napsat, že je toho málo:-) Já myslím, že je to tak akorát.

   Vymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.