úterý 10. září 2019

SIMONA AHRNSTEDTOVÁ: Žár a led

Třetí díl ze série...třetí příběh z ranku románů pro chytré ženy....třetí milostno - tajemno - detektivních příběhů.
To  prostě nejde nepřečíst :-)
Vydává opět METAFORA.


Ambra je novinářka v jednom švédském deníku, snící o kariéře. 

Její nadřízená ji pošle do jejího rodného města kdesi na severu, kde v zimě je opravdu.....zima. Má udělat rozhovor s bohatou, starou ženou.
Ambra má na dětství v tomto městě velmi špatné vzpomínky.
Chce tam pobýt nejnutnější dobu a vrátit se.
Jenže Ambra míní a okolnosti mění.


Tom je vojenský veterán trpící posttraumatickou stresovou poruchou, kterou si chce řešit sám.
Je stále zamilovaný do Ellinor, která se s ním rozešla a má nový život, nového partnera.....což Tom odmítá respektovat.

Setkání Ambry a Toma je nežádané, nechtěné a odmítající.
Jak jinak.

Jenže se všechno zvláštně zamotá.
Ambra musí zůstat v Kiruně mnohem déle než plánovala, protože příběh oné staré dámy je hooodně jiný než myslela.

Ambřiny vzpomínky na vlastní dětství se vrátí v plné síle, když vidí holčičky, které si vede domů její původní pěstounská rodina.
Co když se to stále děje......?


Příběh odmítání, vzpomínání, lásky, nenávisti, setkávání, bohatství, sexu......všechno tohle v knize najdete. Skoro by se dalo říct, že je všechno předvídatelné.
Všechno to tady už bylo.
Ale....

Jako i předchozí dva díly, je i tato kniha napsaná tak čtivě, že jednoduše nezavracím oči nad klišé, které tam jistě jsou.

Milostné pasáže jsou napsané tak výborně, že jsem si je i já ( erotický skeptik) užívala :-)

Rozhodně je to román pro ženy, muži ho v žádném případě neocení.

Každopádně doporučuji všem ženám, které mají rády milostné příběhy s psychologickým pozadím, detektivní zápletkou a super erotickými popisy :-)Všechny díly najdete na stránkách METAFORY.

HODNOCENÍ


ANOTACE

Ambra Vinterová sní o skvělé kariéře ve významném švédském deníku, kde pracuje už několik let jako řadová novinářka. Kvůli práci přijíždí těsně před Vánoci do rodného městečka Kiruna na samém severu Švédska. Jde o druhořadý, nezajímavý úkol a Kiruna je navíc právě v prosinci snad nejtemnější místo na světě. Ambřiny vzpomínky na hrozné zážitky z dětství v pěstounské péči to ještě umocňují. Přesto ale právě tady potká muže, který ji silně přitahuje. Tom Lexinton opustil vojenské speciální jednotky a stal se bezpečnostním expertem. Stále ho však trápí noční můry z poslední mise v Čadu, kde málem přišel o život, a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Pronásleduje ho i marná touha po Ellinor, která mu zlomila srdce. Setkání s Ambrou mu do života přináší příslib světla a žáru – kdyby se odvážil nechat všechno, co ho trápí, za sebou. Ambra se přinutí postavit ke své bolestné minulosti čelem a odhalí příběh, z něhož se nečekaně může stát celonárodní sólokapr. Ona i Tom se musí rozhodnout, zda dají svému vztahu šanci. Žár a led je poslední díl trilogie o silných ženách – skvělé firemní právničce Natalii De la Grip, humanitární pracovnici Isobel Sørensenové či novinářce Ambře Vinterové. Každý díl má svou nepřehlédnutelnou hlavní hrdinku, nezávislou ženu se silnou osobností, nadšením pro svou práci a sex-appealem, který konečně objeví ten pravý. Ponořte se do jejich nezapomenutelných příběhů, které mají všechny atributy dobrého čtení, od zajímavých, vícevrstevných hrdinů až po nečekané zápletky a rychle se odvíjející košatý děj v nevšedním prostředí, ať už jde o vysoké finance a byznys, humanitární pomoc v Africe nebo švédský sever.
2 komentáře:

  1. Ty čteš samé knížky, které neznám :-). A než se dostanu do knihovny, tak už si názvy nebudu pamatovat :-(

    OdpovědětVymazat
  2. Jsem ráda, že mám tuhle sérii,každý díl je lepší a lepší! A sice jsme se doma zpočátku pořádně nemohly začíst, ale pak to dostalo spád a... knížka skončila. Až moc rychle :/ Potřebovala bych další díly :D

    OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.