středa 23. listopadu 2016

SIMONA AHRNSTEDTOVÁ: Nepřátelé a milenci

Jsou knihy, které zaujmou na první dobrou. Obálkou, první větou, autorem..... A knihy, o kterých si nemyslíte nic moc dobrého, ale nějakým způsobem se k vám dostanou a, protože jste vášnivý čtenář, dáte se do čtení. Prvních pár stran si říkáte: " No jo, to jsem čekala." Ale dáváte šanci a čtete dál....A dobře uděláte.

To je případ této knihy.Předpokládala jsem trochu červené knihovny, mnoho sexu a málo všeho ostatního. Netvrdím, že to v knize nenajdete, ale podávané takovým způsobem, že to není kýčovité ani hloupé.

Natalia a David, odlišnější lidi abyste pohledali. 

Ona je ze staré šlechtické rodiny, vzdělaná v prestižní škole, vychovaná na zámku, má všechno na co si vzpomene.

Tak proč nepracuje v prestižní firmě s otcem a bratrem? Proč nemá ráda nóbl večírky a proč vlastně pracuje, když nemusí? 

On je bohatý spratek, který vše co dokázal, vše co má, dokázal vlastní pílí. Vede obrovskou firmu, kterou vybudoval z ničeho. Je arogantní, zlý a nenávidí všechno co Natalia představuje.

Tak proč má bolest v očích? Co se stalo kdysi dávno? Co je jeho hnacím motorem? Proč chce zničit rodinu De La Grip? 


Román je zasazen do světa financí, intrik a bratříčkování, kdy ruka ruku myje. Do světa bohatých, arogantních šlechticů, kteří na všechny, kdo se nenarodil se zlatou lžičkou v puse, pohlíží jako na póvl. 
Příběhem se vine tajemství, které se pomaloučku odkrývá a mnohé objasňuje. A vlastně neustále se objevuje cosi nového, co posune příběh úplně jinam. Právě proto se tak dobře čte - pořád se něco děje.

Erotické scény, jsou úchvatné....jiné slovo mě nenapadá. Musím říct, že většinou se nad výplodem spisovatelů v tomto směru, útrpně usmívám. 50 odstínů šedi mě ani trochu nebavilo a knihu jsem nedočetla ani do třetiny.
Ale tady jsou scény psané tak, že se mi ježily chloupky na rukou :-) Jo, jo dámy, to si smlsnete. Nikdy bych si nemyslela, že to někdy napíšu, ale právě popis erotických scén je velkým plusem této knihy.Ano, i tady jsou věty a odstavce, které patří do červené knihovny nebo kam, ale celkově je kniha velmi příjemným relaxem. Uvařte si kávu, uvelebte se do pohodlného sofa a vydejte se na cestu do světa, který neznáte....... 

Děkuji nakladatelství METAFORA, díky kterému jsem se přenesla do světa, kam jinak nezavítám :-)
Pokud máte zájem knihu zakoupit, stačí kliknout sem.

HODNOCENÍ:


ANOTACE:

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce.

V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia.
Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer.
Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce?

Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy. 

5 komentářů:

 1. Cervenou knihocnu nectu, romany taky ne a proto jsem z knihy byla unesena :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
 2. Zní to moc zajímavě, asi se po ní poohlédnu.. díky za tip..:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Může to být zajímavá kniha. Námět pro Ježiška.

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.