čtvrtek 17. března 2022

KRISTÝNA SROVNALOVÁ: LOVCI SEXU, SBĚRAČI LÁSEK

 Literární debut paní Srovnalové mi byl nabídnutý v rámci spolupráce.

Anotace byla zajímavá a tak jsem přijala.

Udělala jsem dobře?

Petra - dívka, která neví co si má myslet o svém přítelovi. Má ji rád? Chce se posunout ve vztahu dál? Ona prostě jenom hledá lásku....
Turek - je unavený věčnou nedůvěrou Petry. Už ho nebaví. Je jako pes, kterého může odehnat a on se vrátí. Má chuť zase dobývat, dvořit se, lovit....
Jana - střídá chlapy jak ponožky. Neexistuje, aby se vázala. 
Radka- co chce vlastně Radka?

A co ostatní?


Petra, Jana a  Radka se seznámí na očistném, duchovním pobytu. Ani jedna z nich tam vlastně nechce být, ale když už si to zaplatily tak neodejdou.
Jejich duchovní vůdkyně Mia a Sára jsou tak vyrovnané a smířené. Tak duchovně na výši....
No a pak je tu Guru!
Ten co jim má vyčistit čakry, odháčkovat je z nepovedených vztahů.
Ach jo.


Kniha o různých prožívání lásky.
O lidech, kteří ji hledají tím, že jsou stále na lovu nových lásek. Další se o lásku tak bojí, že žárlí a tím ji od sebe odhání. O lásce, která byla tak velká, že každá další je nesnesitelná.
O lásce rozvážné i nečekané.
O zneužívání lásky.

Já byla knihou mile překvapená.

HODNOCENÍANOTACE

Pozoruhodný románový debut na aktuální téma rezonující ve společnosti. Muž zvaný Turek představuje typický prototyp věčného lovce žen, uspokojující své ego i sexuální potřeby, umělce, jenž se nechce vázat, vynalézavého manipulátora, střídajícího partnerky s lehkostí převlečení trička. Mladá žena Petra, obvyklá hledačka lásky, se chytne do vztahové pasti, a aby vyšla vstříc nárokům svého přítele, ocitne se uprostřed nechutných praktik manipulativní sektářské skupiny skrývající se pod nálepkou očistných duchovních cvičení, přičemž Guru této skupiny si na uspokojování vlastních sexuálních potřeb založil výdělečný byznys, z jehož soukolí je těžké uniknout. Hlavní dějovou linii doplňují milostné peripetie dalších členů skupiny, jejichž životy se vzájemně proplétají, zamilovávají se a následně opouštějí kvůli nedorozumění či nevěře. Autorka rozkrývá celou škálu možných podob mezilidských vztahů, různých tváří životních očekávání, kombinací láskyplné empatie a povahových odlišností, zároveň upozorňuje na nebezpečí manipulace a překračování hranic únosnosti v nejrůznějších životních situacích. Ukazuje výrazné nadání fabulace, stavby dialogů a průniků do psychologie jednání čl2 komentáře:

  1. Váhám, jestli by se mi to líbilo nebo ne... Každopádně se mi nelíbí růžová obálka, takže jen podle ní bych po knížce určitě nesáhla.

    OdpovědětVymazat
  2. Tady by mě okamžitě odradila obálka, ta je, s prominutím, příšerná. Takže bych se asi ani nepídila po anotaci. Hlavně, že se kniha líbila, jen myslím, že jí obálka dost uškodí.

    OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.