čtvrtek 30. dubna 2015

Erik Axl Sund: Vraní dívkaTyhle severské detektivky....uf, jsou tak syrové, drsné....asi je to tím počasím tam nahoře nebo co.
Každopádně je to moje první severka. Jasně, zkusila jsem Nesba, ale ( neukamenujte mě) prostě ne...nemohla jsem se do jeho knihy absolutně dostat. Nevím, asi k němu budu muset dospět :-D

Teď už k Vraní dívce. Tady je oficiální anotace:

Vraždy a psychoterapie.
Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… 
Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích). 

Ano, je to drsná detektivka s psychologickým podtextem, respektive ta psychologie je tam stěžejní. Od strany 190 ( ve čtečce) jsem tušila..... Hnusné vraždy děti, znásilňování, incest, schizofrenie...je tam všechno, co od knihy, kde je na přebalu psáno ,,jen pro silné povahy", očekáváte.
Kniha se čte dobře, občas trošičku drhne děj, ale pak se rozjede  a vy čtete, čtete a žasnete.
No jo, život je někdy sviňa a dělá s psyché divy. Takže za mě ANO.
A já jdu číst něco veselého :-)

2 komentáře:

  1. Připisuji si na seznam a jsem ráda, že na blog dáváš tipy na knížky i s bezva komentářem. Díky, díky.
    Hezké májové dny.
    Ála

    OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.