sobota 6. února 2016

PAULA HAWKINS: DÍVKA VE VLAKU

Před malou chvilkou jsem ji dočetla a jsem plná dojmů. Jedete si takhle vlakem, maličko přiožralá, a uvidíte NĚCO......

Tento román je připodobňován k románu Zmizelá ( recenze). Nechápu proč? Tady i tam se pohřešuje mladá žena. A tím veškerá podobnost končí....
RACHEL je nešťastná, rozvedená mladá žena. Dennodenně jezdí do práce vlakem. Míjí čtvrť, kde byla kdysi šťastná. Míjí dům v němž žila, milovala a byla milována....tedy, pokud si to dobře pamatuje. Bývala totiž tak často pod parou, že si není jistá, jestli jsou její vzpomínky správné.

A taky míjí domek v sousedství, kde žije pár mladých manželů, kteří se milují. Rachel je vídává skoro denně, když její vlak zastavuje u jejich dvorku, a ona vidí láskyplné pohledy, doteky a polibky. Je to tak krásné, jako to bylo v jejím manželství. Jess a Jason - tak si zamilované manžele pojmenovala- jsou pro ni synonymem dokonalosti.

Jednoho dnes se cosi pokazí. Rachel vidí Jess, jako obvykle, na zahradě. Ale ten kdo ji líbá není Jason.... A další den je v novinách fotka Jess, která se pohřešuje!

Rachel je.....zmatená.U této knihy jsem si všimla něčeho zvláštního. Je to detektivka, kde se hledá vrah. Klasika. Ale mě mnohem víc než přemýšlení kdo je vrah, zajímalo kdo je Rachel. Zajímalo mě, co se jí v minulosti stalo.

Taky mě zajímala MEGAN ( kdo to je?;-)). Proč je taková....co je v její minulosti temného?

A, koneckonců, ani ANNA nebyla nezajímavá :-)ZRZAVÝ MUŽ, TOM, SCOTT, PSYCHOLOG.....muži, kteří umí zamotat hlavy, vtisknout se do srdce, dostat ženu, kam potřebují.... Je mezi nimi vrah? Anebo je to někdo úplně jiný?

Žena nebo muž?

Tuhle knihu doporučuji číst za střízliva, jinak se může stát, že se vám všechno pomotá :-)


15 komentářů:

 1. Dobrý den, četla jsem. Musím přiznat, že zhruba první třetina mi přišla nezajímavá, zbytek knihy jsem nemohla odložit. Opravdu zajímavě napsané s nečekaným rozuzlením. Též doporučuji. Jitka

  OdpovědětVymazat
 2. Míšo díky, připisuji si do seznamu :-).
  Ála

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za recenzi, knížku se chystám přečíst :)

  Víkend v Praze

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi rada by som si ju prečítala :) Znie naozaj zaujímavo.

  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovědětVymazat
 5. Tak hlavně, že se líbila! Není to můj žánr, ale zatím jsem slyšela, že je spíš průměrná:)

  OdpovědětVymazat
 6. Poslední dobou o této knížce čítám na blozích a musím říct, že i díky tvé recenzi si ji nejspíš budu muset taky přečíst :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 7. zrovna dneska jsem zvažovala, zda si ji koupím :)

  OdpovědětVymazat
 8. Knihu jsem vyhrála před vánoci na jednom blogu, ale zatím jsem nestihla přečíst :)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.