neděle 17. ledna 2016

Gillian Flynn: Temné kouty

To byla jízda, pánové a dámy. Od této autorky jsem již četla Zmizelou, odkaz tady, a když jsem dostala nabídku od knihkupectví MEGAKNIHY.CZ na výběr další knihy, neváhala jsem ani chvilku a řekla si o Temné kouty.
A udělala dobře!
Co se může stát, když vyrůstáš v rodině, kde je nouze nejen o jídlo, ale i o projevy lásky?

Co se může stát, když jediný kdo ti projeví trochu náklonnosti, je někdo, kdo má v duši ďábla?

Co je schopná udělat zoufalá žena, když je tak zoufalá, že se rozhodne pro nepředstavitelné?

A co se stane, když sedmiletá dívka přežije vyvraždění svojí rodiny?¨


" Byl to takový šok, jako by příliš rychle spolkla doušek ledové vody - její malý zrzek, což byla Benova hlavní charakteristika, byl pryč. Vypadal starší. Bezohlednější. Jako by tenhle kluk, co před ní stojí, vytlačil Bena, kterého znala, do zapomnění."


Je psaná stylem přítomnost a minulost. 

Přítomnost je Libby, dvaatřicetiletá mladá žena, která před pětadvaceti lety přišla o celou rodinu. Přežila jako jediná...Ona a....Ben, její bratr, který je za vraždy odsouzen na doživotí. Je odsouzen díky ní. Ona totiž všechno slyšela....
Nikdy ho nebyla navštívit, nečetla jeho dopisy, které ji z vězení poslal. Žije, vlastně přežívá, sama v pronajatém domku na spadnutí, který je zanedbaný stejně jako ona sama. Peníze měla od dobrosrdečných lidí, kteří je posílali do nadačního fondu, dívence, která přežila....Ale fond vysychá a Libby brzy nebude mít z čeho žít. Proto přijme nabídku od zvláštní skupiny nadšenců, kteří věří, že Ben je nevinný........

" Collins si odkašlal a promluvil tichým hlasem, který je přinutil, aby se k němu naklonily blíž:" Našli jsme ve skříňce vašeho syna nějaké...ostatky. Orgány......."

A minulost je den vyvraždění rodiny 2. leden 1985. 
Patty - maminka- skoro hodinu po hodině prožíváme tento den s ní....
Ben - syn, bratr, odsouzený . skoro hodinu po hodině prožíváme tento den s ním....


Kniha se mi četla mnohem líp než Zmizela, vůbec celkově se mi líbila mnohem víc. Je to ten typ knihy, kdy ji nechcete odložit, protože s každou ukončenou kapitolou si říkáte: " Cože? Fakt?" 
A to čtenáře nutí pustit se do další kapitoly, aby našel odpovědi na své otázky. 

Někde jsem četla, že Flynnová neumí udržet tajemství, že rozuzlení lze najít brzy.....já ho v téhle knize začala tušit až na straně 340 :-) ( kniha jich má 442) A to jsem to odhalila stejně jen částečně. 

Mám dobrou zprávu pro ty, kdo neradi čtou, ale rádi sledují filmy. Podle Temných koutů se natáčí film s Charlie Theron v hlavní roli. Pokud se jim podaří natočit film stejně zdařile jako podle knihy Zmizelá, máme se na co těšit. 

Já ještě jednou děkuji knihkupectví MEGAKNIHY za tuhle úžasnou knihu. Můžete si o ní přečíst nebo ji koupit na tomto odkazu.

ANOTACE:
Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).


Budu ráda za každý komentář.

17 komentářů:

 1. Vypadá to skvěle a věřím, že bude těžké knihu dát z ruky. :) Po státnicích. až bude čas, tak na ni mrknu. :))
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
 2. Už moc dlouho si chci přečíst tuhle knihu a stejně tak i Zmizelou. Jsem ráda, že je máme doma a nemůžu se dočkat, až si je taky přečtu :) Pěkná recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen co příjdou prázdniny a ty nebudeš muset ležet v učebnicích, příjdou na řadu ty hory knih, které máš v plánu :-)

   Vymazat
 3. Pěkná recenze! :) Souhlasím, že kapitoly Gillian ukončuje napínavě a čtenář musí číst dál. :D Také je to rozhodně více čtivé než Zmizelá. A to s tím odhalením pachatele - to je asi individuální, někdo to vidí hned, někdo to zjistí později. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každopádně chci tu první knihu, kterou napsala ( nevzpomenu si na název).

   Vymazat
  2. Ostré předměty? :) Ty jsem jako jediné nečetla.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Kniha vypadá skvěle! :) Snad si ji někdy přečtu :) Mimochodem - moc hezká recenze :))

  http://my-ideallife.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Já poslouchala Ostré předměty a nebyly špatné, tahle by se určitě líbila i mojí sestře :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Míšo nevydržela jsem a už jsem si ji objednala s dalšími knihami. Těším se na balíček a až se do ní pustím.
  Díky za tip.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej vědet jak se ti líbila.....já už mám doma i Ostré předmêty, moc se těším na čtení.

   Vymazat
 8. To vypadá dobře. Děkuji za tip :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Zmizelá se mi nelíbila, tak ani nevím, jestli zkoušet další knihy od autorky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej jí ještě šanci. Temnę kouty se mi libily víc než Zmizelá a Ostré předměty, které orávě čtu, se mi líbí nejvíc :-)

   Vymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.