pátek 11. listopadu 2016

MICHAEL ROBOTHAM: Řekni lituji

Tahle kniha vás prostě chytne od samého začátku.Piper a Tash jsou tzv. Binghamské holky. Dvě kamarádky, které se jednoho dne ztratily. Zmizely. Bylo jim 15 let . Byly uneseny? Utekly? To dodnes nikdo neví.


Jsou naživu? Jsou spolu? Jsou mrtvé?  To taky nikdo neví.
Ale my ano.
Víme, že minimálně Piper žije. Čteme totiž její zápisky, které nás provází jejím příběhem. Jsou to už tři roky.

Zároveň...kdesi jinde...kdosi jiný....umře.
Při požáru domu, kde bydlela Tash zemřou manželé, kteří dům koupili. V rybníku nedaleko domu se objeví mrtvé tělo dívky, zamrzlé v ledu.

Mají tato úmrtí něco společného? Je to jen náhoda?
Obviněný je chlapec, který tvrdí, že dívku zabil......sněhulák.Ten, kdo je tady důležitý ve vyšetřování, je psycholog O´Loughlin, protože najít toho, koho hledají lze jedině za pomocí hlavy....což většině policistů chybí. Pardon.
Je to obyčejný chlapík, který má zrovna na návštěvě svoji dceru. Jak jsem pochopila z náznaků, je s manželkou odloučen. Je nemocný, trpí Parkinsonovou chorobou.

Dějem se prolínají dvě linie O´Loughlinova a Piper. Z počátku se může zdát, že spolu nijak nesouvisí, ale postupně se vše krásně spojí.

Absolutně jsem se nenudila, neustálé napětí a náznaky mě nutily číst dál a dál. Příběh gradoval a konec byl hodně překvapivý. Kniha má 490 stran, kdy ani jedna není zbytečná.


Vůbec nechápu, jak to, že jsem o téhle knize skoro nikde nic nečetla. A spisovatele neznám vůbec. Teď to napravím, protože z náznaků v této knize jsem pochopila, že v minulé knize se stalo něco strašného přímo rodině pana O´Loughlina.


Za knihu děkuji knižnímu eshopu MEGA KNIHY. Právě teď mají tento výborný thriller za výbornou cenu. KLIK.HODNOCENÍ:ANOTACE:

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená. 
13 komentářů:

 1. Knížka vypadá super, děkuju za tip! :)

  Blog by Vea

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem na knihu psala recenzi a Robotham je můj miláček :D Četla jsem od něho všechny u nás publikované knihy. :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoji recenzi jsem četla, právě ta mě postrčila k tomu, abych si ji pořídila.

   Vymazat
 3. Vyzerá to dosť zaujímavo. O autori som však ešte vôbec nepočula, musím na to lepšie pozrieť :)

  OdpovědětVymazat
 4. Knížku mám v seznamu, chystám se na ni! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Momentálne niečo na čítanie zháňam a táto kniha vyzerá naozaj veľmi zaujímavo. Krásne napísaná recenzia :)

  OdpovědětVymazat
 6. no vyzerá zaujímavo ked docítam to co mam otocím sa za nou :)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělá kniha a celkově autor píše výborně :)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.