úterý 4. září 2018

YRSA SIGURDARDÓTTIR: Černá díra

Jedním slovem....citoslovcem....WAU.Časová kapsle....můžete v ní nechat svoji představu budoucnosti, hezký vzkaz, kresbu nebo seznam lidí......A ten seznam může něco znamenat......A ti lidé mohou začít umírat.......

Detektiv Huldar je na nejnižším stupni žebříčku v hierarchii policejního oddělení. A to tam býval šéf....Což víme, pokud jsme četli předchozí knihu DNA ( KLIK). Což je, mimochodem, další wau kniha.

Dostává případ, kdy je z časové kapsle vyjmutý dopis s iniciálami lidí, kteří dle něj, zemřou. Nic zajímavého. Asi si některé dítě udělalo nejapný vtip......

Jenže zbytek oddělení se zabývá mnohem zajímavějším případem.....a iniciály se brzy budou shodovat......alespoň některé.....Huldar požádá dětskou psycholožku Freyju, aby mu pomohla objasnit, co za dítě by takový seznam mohlo napsat. 
Jak už víme z výše zmiňované knihy, Huldar a Freya mají velmi, velmi ledový vztah. Jenže jsou oba profesionálové a tak se snaží přijít tomu na kloub.Naprosto bravurně vypracovaný příběh. Tak jak jsme u Yrsi zvyklí, vraždy jsou opravdu hnusné a zvraty nečekané. 
Kde bere tolik fantazie a smyslu pro hrůzu? Je to mrazivá islandská krimi tak jak má být.
Já tu ženskou obdivuji......

Strašně ráda bych se více rozepsala k samotné podstatě knihy.....Chtěla bych napsat svůj názor na rozuzlení....ale nejde to. Musela bych spoilerovat a to se nedělá.

Řeknu vám však jedno: ULTIO DULCISStrašně moc děkuji Helči z nakladatelství METAFORA, která mi knihu poslala.

Mimochodem, spolupráce s Metaforou je jedna z nejlepších, ne - li nejlepší, kterou mám.
Děkuji moc.

Více o knize TADY.

Knihy od Yrsi, které jsem četla - DNA, Pamatuji si vás všechny

HODNOCENÍ
ANOTACE

Tajemná hrozba z minulosti se naplňuje
Druhý díl série Freyja & Huldar

Na školním hřišti je po deseti letech vyzvednuta časová kapsle s představami tehdejších školáků o budoucnosti. Jedna ze zpráv však nese nenávistnou předpověď smrti několika lidí. Uvádí ale jen jejich iniciály. Je opravdu třeba brát vážně vzkaz třináctiletého teenagera?
Detektiv Huldar tuší, že vyšetřování banálního případu ze školy dostal na starost jen proto, aby ho drželo stranou od skutečné policejní práce. Jeho poslední případ ho připravil o profesionální kredit i post šéfa oddělení. Přesto bere nový úkol vážně a obrací se na dětskou psycholožku Freyju, aby prozkoumala, co za dítě mohlo tak výhružný dopis napsat. Navíc by se s Freyjou rád usmířil a sblížil. Na to ale pořád není vhodný čas, zvlášť když se oba znenadání ocitají uprostřed dalšího složitého případu.

Vynořuje se totiž souvislost mezi dopisem a řadou událostí z poslední doby: ve vířivce na zahradě rodinného domku jsou nalezeny uříznuté ruce a jeho majitel je krátce nato brutálním způsobem zavražděn. Iniciály jeho jména jsou na seznamu dopisu z minulosti. Je to jen náhoda?
Když je objevena jiná mrtvola a další odříznuté části těla, Huldar s Freyjou se pouštějí do zběsilého závodu s časem, aby včas odhalili pisatele, oběti i vraha před tím, než dojde k dalším vraždám. Zdá se, že čas zúčtování zřejmě nadešel…

2 komentáře:

 1. Když se mi dostane do ruky, přečtu si.
  Díky za typ!
  Hezký den !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Hm, asi by mne zaujala Míšo. Jen jsem si dala stop stav nákupům knih :o((.
  Měj se hezky.
  Ála

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě vždy potěší. Hezký den.